Výrobci press on nehtů, ať už strojově nebo ručně vyráběných jako jeden tvrdí: umělé nalepovací nehty jsou zdravější alternativou klasické gelové manikúře. Ale je to skutečně tak? Abychom odpověděli na tuto otázku, je třeba rozebrat, z jakých důvodů může gelová manikúra škodit přírodním nehtům.
„Po gelové manikúře mám nehty jako papír“
Častým problémem někdy i po jediné manikúře s gellakem jsou ztenčené přírodní nehty, někdy velmi citlivé a bolavé. Proč? Při úpravě nehtů pomocí gellaku dnes většina lidí požaduje maximální výdrž – to je též často důvod, proč se pro ně lidé rozhodují při výběru způsobu udržování rukou v upraveném stavu. Aby gellak na přírodních nehtech dobře držel, před aplikací se přírodní nehet musí zmatnit jemným pilníkem, po případě strojkem. V tomto případě se nutně obrušuje horní vstrva přírodního nehtu, a je na manikérce, jak moc velkou vrstvu obrousí. Čím tlustší je vrstva, o kterou během manikúry přijdete, tím větší je pravděpodobnost, že budou poté nehty citlivé a náchylné k chemickým i tepelným popáleninám. Problém je, že jako zákazníci nemáte možnost kontrolovat, zda manikérka zvládla práci „na jedničku“. Někdy se důsledky začínají projevovat až po několikáté aplikaci.
-
Západ slunce na horách1990 Kč
-
Silvestr990 Kč
-
Neonová noc990 Kč
-
Láska ve vánici1160 Kč
-
Brusinková marmeláda1160 Kč
-
Voříšek s městského útulku920 Kč
-
Předsvatební večeře920 Kč
-
Hlavní družička920 Kč
-
Amaretto920 Kč
Jak na lepší nehty?
Aby byly přírodní nehty co nejzdravější, je potřeba s nimi v první řadě šetrně zacházet. Při manikúře s gellakem, akrylem nebo pomocí nalepovacích nehtů je třeba pamatovat, že nehty nejsou nástroj, a nejsou určeny k otvírání plechovek, seškrábávání nejrůznějších povrchů ani jiným fyzicky náročným manipulacím. Důležité je se vyhnout také nárazům a dalším traumatům, během kterých vám umělé nehty, zvlášť pokud jsou nepřiměřeně dlouhé, můžou naopak uškodit. Základem je samozřejmě i fyzické zdraví a dostatek vitamínů, které můžete doplňovat jak správnou stravou, tak i doplňkovými vitamíny a též kvalitní péčí o samotnou pokožku a nehty.
Nalepovací nehty jsou šetrnější?
Vhledem k tomu, že při manikúře v salónu se obrušuje vrchní vrstva nehtu, často po těchto úpravách zákaznice trpí. Pozor, při využití nalepovacích press on nehtů se též běžně zmatňuje nehet pilníkem, ovšem míru obroušené vrstvy si můžete kontrolovat sami. To je to, co dělá nalepovací nehty šetrnější metodou. Je třeba na to ale myslet a se zmatněním nepřehánět. V případě, že již máte nehty tenčí nebo citlivé, je možné se bez zmatňení obejít. V takovém případě je nutné se opravdu kvalitně zaměřit na odmaštění přírodního nehtového lůžka, a do nějaké míry počítat s tím, že vám nalepovací nehty vydrží nalepené o něco méně, než je běžné.
Chemické a tepelné popáleniny
Asi často slyšíte, že při manikúře s využitím led lampy při vytvrzování gellaku zákazníky pociťují pálení, někdy až nesnesitelné. A bohužel dodnes velké množství manikérek říká svým klientům, že to musí vydržet. Při správném postupu s kvalitními materiály manikúra nebolí, a to si pamatujte. Při takovém působení své nehtové lůžko doslova pálíte, a při pravidelně způsobované škodě si můžete vysloužit například onycholýzu, deformaci nehtu v části matrixu nebo i úplné odloučení přírodního nehtu od lůžka. Stejnou újmu můžou způsobit i chemické popáleniny, které se vytváří, pokud se materiál na nehtech špatně vytvrdí. To může způsobit špatná lampa, nevhodný materiál, jeho příliš tlustá vrstva nebo příliš krátká doba vytvrzování – doba vytvrzování se často zkracuje právě tím, že při bolestivých pocitech zákaznice ruce z lampy vyjme dříve než se předpokládá. Horní vrstva tak může vypadat hotově, zatímco spodní vrstva materiálu v bezprostřední blízkosti přírodního lůžka zůstane nevytvrzená a stále chemicky působí na přírodní nehet. To se u nalepovacích nehtů stát nemůže z toho důvodu, že vytvrzování a výroba probíhá bez účasti zákaznických rukou.
Napsat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.